تدریس خصوصی

مشاوره کنکور با دپارتمان تخصصی مشاوره تحصیلی | ارتباط با رتبه های برتر کنکور سال های اخیر

مشاوره کنکور چه فعالیتی برای داوطلبان کنکور باید انجام دهد؟؟؟ چه تاثیری در پیمودن مسیر پر فراز و نشیب کنکور دارد؟؟؟ یا بهتر است جور دیگری این سوال را پرسید. حضور مشاوره کنکور برای داوطلبان کنکوری تا چه اندازه لازم است؟

زمانی که صحبت از کنکور می کنیم چیزی که بیش از همه در دانش آموزان و اولیا دیده می شود استرس از آینده می باشد. سالیان زیادی است که صحبت از حذف کنکور مطرح شده اما عموما نتیجه ای حاصل نمی شود. بهتر است فکر راه حل برای موفقیت در کنکور بود. وعده آسان بودن کنکور و سوالات را نمی دهیم چرا که اگر اینطور بود هزینه گزافی برای برگزاری کنکور نمیشد.

باید واقع بین بود. می توانیم قاطعانه بگوییم که در صورت طی مسیر درست به کمک یک مشاوره کنکور می توان قدم به قدم به هدف نزدیک شد. این مسیر پر از فراز و نشیب و راه های فرعی بن بست است. کافیست نقشه طی کردن مسیر را ندانیم تا گرفتار حواشی شده که نتیجه ای جز پشیمانی نخواهد داشت.

دو راه داریم یا انقدر آزمون و خطا کنیم تا راه را پیدا کنیم که طبیعتا بسیار زمانبر است و عاقلانه نیست. اما راه دوم، از شخصی که به این مسیر آگاه است راهنمایی بگیریم. یک مشاوره کنکور با تجربه به راحتی با توجه به سطح علمی، هدف و نقاط ضعف و قوت دانش آموز برای تمام 365 روز فرصتی که داوطلبان دارند برنامه بچیند.

هرکدام از ما ممکن است بارها در اطراف خود دیده باشیم که داوطلبی با وجود تلاش فراوان و مطالعه منابع معروف به نتیجه دلخواه خود نرسیده.

در اینجا این سوال پیش می آید که دقیقا مشکل کجاست ؟! شاید اساسا مشکل از شما باشد که با وجود مطالعه فراوان به هدف مطلوب خود نمی رسید ؟!

چطور می توان در این آزمون موفق شد؟ در سال دوازدهم دانش آموزان با حجم بالایی از منابع سرو کار دارند که باید برای کنکور به بهترین نحو این منابع مطالعه شود اما چگونه منابع 3 سال تحصیلی در 1 سال باید مطالعه، مرور، جمع بندی و تست زنی شود و همگام با آن برای امتحانات نهایی آماده شد؟

ویژگی یک مشاوره کنکور با تجربه | دریافت برنامه ریزی درسی اصولی طبق شرایط فردی

در مبحث قبلی تا حدودی به مشکلات دانش آموزان کنکوری در این مسیر اشاره کردیم و به اهمیت حضور یک مشاوره کنکور پی بردیم. اما انتخاب مشاور مناسب بسیار مهم است. داوطلب در وهله اول باید بتواند به مشاور و توانمندی های او اعتماد کند.

قبل از هر چیزی باید بدانیم به روز بودن اطلاعات مشاوره کنکور بسیار مهم است. افراد زیادی هستند که سابقه مشاوره زیادی دارند و در سال های اولیه موفق عمل کردند اما به مرور زمان به علت به روز نکردن اطلاعات خود نتیجه مثبتی دریافت نمی کنند. در واقع قوانین نظام آموزشی هر ساله تغییر می کند و مشاوران کنکور هر ساله باید اطلاعات خود را به روز کنند. مطالعه بخش زیر در حیطه توانمندی های مشاور در انتخاب یک مشاور کنکور حرفه ای می تواند به شما کمک کند.

 1. بودجه بندی مطالب هر درس در کنکور سال های اخیر
 2. نحوه برنامه ریزی و مطالعه
 3. نحوه تست زنی به تفکیک دروس
 4. استفاده بهینه از زمان
 5. نحوه چیدمان دروس 3 پایه در برنامه مطالعه
 6. تحلیل کارنامه های آزمون ها و معرفی بهترین آزمون
 7. بهترین منابع موجود برای هر درس
 8. مشاوره انگیزشی
 9. تعیین نقاط ضعف و قوت دانش آموز
 10. مشاوره والدین
 11. تحلیل سوالات کنکور
 12. مطالب مهم کتاب های درسی
 13. حذفیات کنکور
 14. اشراف به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته
 15. انتخاب رشته موفق

مشاوره کنکوری در انتخاب هدف و رشته آینده چه تاثیری دارد؟

همواره داوطلبان کنکور آینده مبهمی را بر سر راه رشته های مختلف تحصیلی می بینند. در بسیاری از موارد داوطلبان کنکور بعد از راهیابی به دانشگاه می توانند رشته مورد نظر خود را کامل بشناسند. داوطلبان قبل از انتخاب رشته کنکور باید از آینده تحصیلی رشته های مختلف تحصیلی مطلع شوند که راهنمایی یک مشاوره کنکور با تجربه در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

برنامه ریزی درسی فرد به فرد و اصولی به کمک مشاور کنکور

در این دوران حیاتی هیچ مطالعه ای بی برنامه نباید صورت پذیرد . حتی زمان استراحت و تفریح دانش آموز بایستی در برنامه مشخص باشد. برای هر درس به تفکیک باید برنامه ریزی صورت بگیرد زیرا نحوه مطالعه یکسان برای تمامی دروس پاسخگو نیست.

یکی از موضوعات مهم در سال کنکور که حتما باید در برنامه هر شخص به آن توجه شود مرور مداوم مطالب و خلاصه نویسی است . مرور مطالب با به یک برنامه منظم و استراتژیک میسر می باشد . چراکه تنظیم زمان های مرور اطلاعات دقیقی در حیطه توانایی های ذهنی و عملکرد مغز در انتقال مطالب به حافظه بلند مدت دارد که همه حاصل مطالعه علمی و تجربه مشاوران با سابقه کنکوری می باشد.

دپارتمان تخصصی مشاوره سنجش یک با ارایه خدمات مشاوره کنکور با هزینه جلسات مناسب هر ساله شاهد موفقیت دانش آموزان و داوطلبان در کنکور سراسری و انتخاب رشته مناسب با استعداد و توانایی آن ها بوده است. برای دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره کنکور با کلیک روی تماس با ما از طریق راه های ارتباطی موجود با ما تماس بگیرید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]