www.sanjesh1.org
صفحه نخست » مشاوره کنکور تجربی
مشاوره کنکور تجربی2020-10-21T14:10:36+03:30
تدریس خصوصی

مرکز تخصصی مشاوره کنکور تجربی برنامه ریزی درسی، آموزش شیوه اصولی مطالعه، مرور و تست | ۱۰۰ نکته کلیدی برای موفقیت در کنکور تجربی 1400

برنامه ریزی درسی، مشاوره کنکور تجربی و آموزش شیوه اصولی مطالعه، مرور و تست زنی زیر نظر مهندس صبور. پاسخگویی دقیق به سوالات دانش آموزان درباره کنکور و تغییرات مهم اعمال شده در کنکور ۹۹، رازهای موفقیت در کنکور تجربی 1400

وقتی یک دانش آموز کنکوری رشته تجربی تصمیم می گیره خیلی جدی شروع کنه به درس خوندن، تازه متوجه میشه چقدر سوال درباره کنکور و آمادگی برای اون داره که نه جواب سوالاشو میدونه و نه منبع موثقی برای پاسخ به سوالاتش وجود داره. خیلی از مطالب مشاوره ای هم هست که ممکنه اصلا تا روز کنکور به گوشش نخوره در حالی که دونستنشون خیلی ضروری بوده باشه. یک راه حل برای این مشکل استفاده از خدمات مشاوره کنکور تجربی از مراکز معتبر مشاوره تحصیلی هست. اما دانش آموزانی که نمی تونن از خدمات مشاوره کنکور تجربی ما یا سایر مراکز استفاده کنند مطالبی رو بر روی سایت و صفحات اجتماعی در اختیارشون گذاشتیم که با مطالعه دقیق اونا می تونند پاسخ تمام سوالات مشاوره ای خودشون رو تو زمینه کنکور دریافت کنن. بخش عمده این مطالب به موضوعات زیر اختصاص داده شده:

 • روش استاندارد مطالعه هر یک از دروس، روش تست زنی، مرور، خلاصه نویسی و …

 • معرفی بهترین منابع کنکور – کتاب محوری و کتاب تست

 • رشته های بدون کنکور تمامی دانشگاه های آزاد، لیست رشته و محل ها + شرایط پذیرش + جدول شهریه دانشگاه ها و …

 • معرفی بهترین آزمون آزمایشی، بهترین اساتید کنکور تجربی و بهترین مشاوران کنکور تجربی

 • مناسب ترین برنامه تغذیه، خواب، تفریح، ورزش و استراحت در دوران کنکور

 • اطلاعیه ها و اخبار مهم پیرامون کنکور

 • دستورالعمل های کنکور (نحوه گزینش، تاثیر معدل، شرایط نظام وظیفه و …) + تغییرات مهم کنکور تجربی ۹۸

 • ۱۰۰ نکته طلایی برای موفقیت در کنکور تجربی + آفت های کنکور

 • نحوه برنامه ریزی روزانه، هفتگی و بلند مدت

توی بخش های مختلف سایت، تک تک موضوعات بالا رو با جزئیات براتون توضیح دادیم. همچنین می تونید تمام اطلاعیه ها و مطالب آموزشی و مشاوره ای رو براحتی از طریق صفحات اجتماعی سنجش یک دریافت کنید.

اینستاگرام
تلگرام

سوالات متداول

تکلیف دانش آموزان نظام جدید و نظام قدیم در کنکور 99 چگونه است؟

هر یک از دانش آموزان بدون هیچگونه محدودیت و به انتخاب خود در کنکور نظام جدید یا نظام قدیم شرکت کنند. انتخاب نظام جدید یا قدیم می بایست بر اساس برنامه ریزی خود دانش آموز صورت بگیرد.

بهترین منابع کمک آموزشی کنکور تجربی 99 کدام ها هستند؟

ریاضی: مهروماه و میکرو گاج، فیزیک: سه بعدی نشر الگو، شیمی: خیلی سبز، زیست: خیلی سبز و نشر الگو، عربی: میکرو گاج، ادبیات: میکرو گاج، دینی: میکرو گاج، زبان: مبتکران

ضریب دروس در کنکور تجربی چگونه است؟

ضرایب دروس در زیر گروه یک: زیست:12، فیزیک: :6، ریاضی:6، شیمی:9، زمین شناسی:0 و دروس عمومی: ادبیات:4، دینی:3، عربی:2، زبان:2

تماس با ما ۰۲۱۸۸۲۴۸۸۲۶
تماس با ما ۰۲۱۸۸۲۴۸۸۲۶
ساعت کاری: ۹ الی ۱۹:۳۰
مشاوره حضوری و تلفنی

جلسات مشاورمون ۹تا آیتم اصلی داره که اینجا برات نوشتم:

با دونستن این ۱۰۰ نکته طلایی مشاوره ای، دیگه از بلاتکلیفی در میایی و میدونی هر لحظه دقیقا باید چیکار کنی. یاد میگیری هر درس رو چجوری بخونی. چجوری مرور کنی و چطوری تست بزنی. برا هر درس چقد وقت بذاری. کدوم فصل هارو حذف کنی و کدومارو با تمرکز بیشتر بخونی. خلاصه هر چیزی که برای رتبه برتر شدن لازم داری رو اینجا برات نوشتم. به شرطی که همشو بادقت بخونی و همش رو مو به مو انجام بدی…

ادامه مطلب

هر چقدر تعداد دانش آموزان کلاس کمتر باشه بازدهی اون کلاس بیشتر خواهد بود. و میشه گفت کلاس های خصوصی بیشترین بازدهی رو تو یادگیری دانش آموز داره بویژه در کلاس های تدریس خصوصی کنکور. چون استاد دقیقا مطابق با شرایط دانش آموز تدریس می کنه و دانش آموز هم می تونه هر جا که اشکال داشت سوال کنه. البته مزایای کلاس خصوصی زیاده که مفصل درباره اون گفته شده. اما نگرانی اصلی اولیا بیشتر درباره هزینه کلاس های خصوصی اساتید باتجربه کنکوری هست که ما این نگرانی رو برای اولیای محترم برطرف کردیم و در ادامه مطلب به طور کامل درباره اون توضیح دادیم.

تدریس خصوصی کنکور

دانش آموزا تو سال کنکور انقدر تحت فشار هستند که معمولا زیاد اشتباه می کنند و گاها متوجه بعضی از اشتباهات واضح خودشون هم نیستن، اگه جلوی این اشتباهات رو نگیرید مثل آفت قراره کنکور شما رو خراب کنن. قسمت اعظمی از این اشتباها ناشی از استرس، فشار بیش از حد، عدم آگاهی نسبت به مسائل کنکور، نداشتن راهنما، کمبود وقت و … است. قدم اول برای رفع این آفت ها شناخت اوناست. در ادامه مطلب به شش مورد از مهمترین آفت های دوران کنکور اشاره کردیم و راه حل رفع هرکدوم رو هم براتون نوشتیم.

آفت های کنکور

7 نکته طلایی برای موفقیت در درس ریاضی و ارتقا نمره

 • تمامی مباحث ریاضی با مطالب ریاضی سال های گذشته بصورت زنجیروار ارتباط دارد. سعی کنید در کنار مطالعه دروس پایه خود، فصولی که در سالهای گذشته ضعف دارید را تقویت نمایید.
 • در کنار کتاب درسی، از منابع کمک آموزشی خوب استفاده کنید. با توجه به رقابت سنگین بین دانش آموزان بویژه در کنکور، بدون استفاده از کتاب های کمک آموزشی خوب ، نمره و درصد کنکور شما قابل قبول نخواهد بود. در ادامه به معرفی منابع کمک آموزشی ریاضی خواهیم پرداخت.
 • هیچ وقت از برنامه مدرسه عقب نیفتید. با توجه به پیوستگی مطالب ریاضی، اگر از مبحثی جا بمونید به احتمال زیاد در مباحث بعدی دچار مشکل خواهید شد. از هربخشی که جا موندید با یک برنامه ریزی صحیح شروع به مطالعه کنید و خود را به برنامه مدرسه برسانید.
 • ریاضی را نه با مطالعه بلکه با تمرین و حل مساله می توان یاد گرفت. اگر در 1 ساعت مطالعه بیش از 10 دقیقه صرف خواندن مطالب می کنید بدانید که روش مطالعه ریاضی شما اشتباه است. سعی کنید سریع بروید سراغ مثال ها تست ها و مسائل، از مسائل ساده شروع کنید و توأم با حل مساله ریاضی را یاد بگیرید.
 • ضعف هایتان را به بعد موکول نکنید. برخی از دانش آموزان عادت دارند تا به یک مطلب سخت میرسند زیر آن خط کشیده و یادگرفتن آنرا به بعد موکول میکنند. شما باید پافشاری کنید و همان جا یاد بگیرید.
 • زیاد مرور کنید. بدون مرور جدول ضرب نیز فراموش می شود. اگر مرور نکنید سال کنکور مسیر دشواری را در پیش خواهید داشت. می بینید هیچ یک از مطالبی که خواندید یادتان نمی آید. پس مرور را جدی بگیرید.
 • نگذارید اشکال ها و ضعف هایتان انباشت شود. هرچقدر دیرتر سراغ جبران ضعف ها بروید کار سخت تر می شود. بویژه در سال کنکور. با روش های مختلف می توانید ضعف های گذشته و اشکال های خود را رفع کنید. کلاس خصوصی می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. تک نفره بودن کلاس های تدریس خصوصی ریاضی ، پرسش و پاسخ و رفع اشکال را در کلاس میسر می سازد که در کلاس های گروهی معمولا امکان پذیر نیست.
تدریس خصوصی ریاضی

اکثر دانش آموزا، برنامه ای که از مشاور دریافت می کنن یا برنامه ریزی درسی که خودشون نوشتن رو اجرا نمی کنن. علت اصلی این موضوع اینه که در نوشتن برنامه بسیاری از شرایط دانش آموز و همچنین برخی از اصول در نظر گرفته نمیشه. موارد مهم زیادی وجود داره که در نوشتن برنامه باید رعایت کنیم که همه این نکات رو تو صفحه برنامه ریزی برای کنکور تجربی برای کنکوری های عزیز رشته تجربی نوشتم. برنامه هفتگی مدرسه ت، برنامه آزمون ها، برنامه معلم های خصوصیت، برنامه ورزش و خوابت و خیلی چیزای دیگه تو برنامه ریزی درسی باید رعایت بشه. حتی رشته دانشگاهی مورد علاقه ت هم تو این موضوع دخیله. اگه رشته ت از زیر گروه 1 باشه تو باید ساعات مطالعه نسبتا زیادی رو برای درس های زیست و شیمی صرف کنی و زمین شناسی که ضریب صفر داره رو فقط برای امتحانات مدرسه بخونی و کمتر وقت بذاری. موارد زیادی وجود داره که اگه اونارو رعایت کنی می تونی یه برنامه درست و اصولی برای خودت بنویسی.

برنامه ریزی برای کنکور تجربی
 • جزئیات بیشتر درباره جلسات مشاوره کنکور تجربی مهندس صبور

اگه مایل هستی با من یا سایر مشاورهای مجموعه در ارتباط باشی و از خدمات مشاوره ای ما استفاده کنی می تونی در ادامه مطلب تمام جزئیات مربوط به جلسات مشاوره، هزینه جلسات مشاوره، نحوه هماهنگی، مباحثی که توی جلسات به اون اشاره میشه و هر مطلبی که درباره جلسات مشاوره هست بخونی …

ادامه مطلب

بودجه بندی سوالات نشون میده که سال های گذشته، از هر مبحث چندتا تست توی کنکور اومده. اگه روند سالهای گذشته رو ببینی متوجه میشی که توی سالهای مختلف این روند تقریبا ثابته. پس اگه بودجه بندی سوالای کنکور رو بررسی کنی می تونی پیش بینی کنی تو کنکور تجربی ۹۸ از کدوم فصل ها تست های بیشتری میاد و به راحتی می تونی فصل های مهم رو از فصول کم اهمیت تشخیص بدی. تو ادامه مطلب درس به درس بودجه بندی هارو برات تشریح کردم.

بودجه بندی سوالات کنکور تجربی

شک نکن که مهمترین ابزار برای موفقیت توی کنکور کتاب های خوب کمک آموزشی هست. هیچ چیز نمی تونه جای کتاب رو بگیره. نه معلم خصوصی، نه مشاور، نه کلاس های تقویتی و نه دی وی دی و چیزهای شبیه به این. که متاسفانه دانش آموزا معمولا کمترین اهمیت رو به کتاب میدن و فک می کنن این آموزشگاه ها و معلم ها و مشاورا هستن که باعث می شن بچه ها موفق بشن. اونا هم بی تاثیر نیستن اما مهمترین ابزار تو کتابه. بهترین کتاب های کمک آموزشی رو با توضیحات هر کدوم برات نوشتم و می تونی با توجه به شرایط و سطح خودت بهترین رو انتخاب کنی.

منابع کنکور تجربی
 • نمونه کارنامه کنکور سال های گذشته |  رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته-محل های دانشگاه های علوم پزشکی 

هر دانش آموز کنکوری معمولا چند رشته – محل رو تو ذهن خودش به عنوان هدف در نظر می گیره و به امید قبولی توی اون رشته و دانشگاه تلاش می کنه. این خیلی مهمه که بدونه برای قبولی تو رشته – محل های هدف خودش چه رتبه ای لازم داره و برای کسب اون رتبه چه درصدهایی رو باید تو کنکور بزنه. برا اینکار لازمه که چند تا کارنامه کنکور سوال های گذشته رو با دقت بررسی کنه.

نمونه کارنامه کنکور تجربی

آخرین مطالب و اطلاعیه منتشر شده در سایت

مواردی که توی جلسه مشاوره کنکور تجربی قراره باهم کار کنیم:

 • تو جلسه مشاوره کنکور تجربی بهت یاد میدم که هر درس رو چجوری بخونی

 • تو جلسه مشاوره کنکور تجربی بهت میگم هر درسی رو از روی چه کتاب کمک آموزشی بخونی و کتاب تست چی تهیه کنی

 • تو جلسه مشاوره کنکور تجربی بهت یاد میدم دوره های متناوب مرورت چطوری باشه که توی کنکورت همه چیز یادت باشه.

 • تو جلسه مشاوره کنکور تجربی بهت یاد میدم چطوری برنامه خوابت رو منظم کنی که موقع درس خوندن خوابت نیاد.

 • تو این جلسه بهت می گم اگه فرصتت کم باشه یک سری فصل هایی که تست زیاد ازشون میاد برات انتخاب می کنم که با خوندن اونا خیلی سریع به میانگین ۵۰ درصد برسی. اگه تو کنکور تجربی میانگین ۵۰ درصد بزنی رتبت زیر ۳۰۰۰ میشه (منطقه ۱)

 • قراره بهم تمرین کنیم که چجوری استرست رو کامل از بین ببری و راحت بتونی آزمون بدی.

 • سر جلسه کنکور و آزمون های آزمایشی چطوری زمانت رو مدیریت کنی.

 • با برنامه هفتگی که بهت میدم از بلاتکلیفی در میای و مشخص می کنم هر لحظه چیکار باید بکنی. مو به مو اونارو انجام میدی و نتیجه ش رو هم توی آزمون های آزمایشیت میبینی.

 • و قراره انگیزه و روحیه مونو انقد زیاد کنیم که هیچی نتونه دلسردمون کنه. هر مشکلی تو مسیر باشه قراره باهم از روش رد بشیم.

سوالات متداول

هیچ کدوم از دانشگاه های داخل کشور تو رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته های پیراپزشکی پذیرش بدون کنکور نداره. موارد استثنایی وجود داره (مثل دارندگان مدال طلای المپیاد زیست شناسی، یا پذیرش اتباع غیر ایرانی در برخی از دانشگاه ها و …) که هر کسی که شرایطش رو داره قطعا از نحوه پذیرش اون شرایط هم مطلع هست. پس با خیال آسوده مطمئن باش که هیچ راهی برای ورود به این رشته ها بصورت بدون کنکور وجود نداره.

تو سه چهارتا رشته پیراپزشکی فقط در مقطع کاردانی پذیرش محدود تو چندتا شهرستان با شرط معدل کتبی دیپلم وجود داره که برای قبولی نیاز به معدل کتبی نسبتا بالایی داره. (کاردانی هوشبری، کاردانی مامایی، کاردانی علوم آزمایشگاهی)

یکی از مباحثی که تو جلسات مشاوره کنکور تجربی مفصل بهش می پردازیم لیست رشته های بدون کنکور تجربی هست.

اگه می خوای توی کنکور رتبه خوب بیاری قبل از هرکاری باید اطلاعات خودت رو درباره کنکور زیاد کنی. کنکور مقوله آسونی نیست و باید هوشمندانه قدم برداری. وگرنه ممکنه با تلاش زیاد هم به نتیجه نرسی. خیلی از کنکوری ها حتی ضرایب دروس کنکور رو هم نمی دونند.نمی دونند ضریب زیست شناسی ۶ برابر ضریب عربی هست. یعنی تاثیر زیست روی تراز ۶ برابر عربیه . منابع خوب رو نمی شناسند. با روشهای اصولی مطالعه، مرور و تست آشنا نیستند. سوالات کنکور سال گذشته رو یکبار هم نگاه نکردند که ببینند مسابقه ای که می خوان شرکت کنند چه شکلیه! سوالات در چه سطحیه! تعداد سوالات و زمان آزمون چقدره! و خیلی نکته دیگه. بهت قول میدم تا اطلاعات خودتو تو این زمینه زیاد نکنی درس خوندنت بی فایده ست. میشی مثل کشتی گیری که می خواد تو المپیک شرکت کنه ولی هیچی از قوانین و مهارت های کشتی بلد نیست و فقط تلاش می کنه زورشو زیاد کنه. وقتی نمیدونی سوالای کنکور چه تیپیه دقیقا چیو داری می خونی؟! وقتی بودجه بندی سوالارو نمی دونی وقتت رو چجوری قراره بین فصل ها تقسیم کنی؟ می تونم صدتا دیگه از این سوالارو بپرسم که تاحالا ساده از کنارش رد شدی!

اما از کجا به این اطلاعات برسم؟

تو باید سراغ کسی بری که این اطلاعات رو داره و ازش بخوای اینارو بهت بگه. ممکنه اون شخص یک مشاور کنکور باشه یا یه رتبه برتر کنکور. اگه هم شرایط این رو نداری مشاور داشته باشی من توی سایت و صفحه های اجتماعیم خیلی از این مطالب رو برات نوشتم. فقط باید با دقت بخونی و مو به مو انجام بدی.

آخرین اطلاعیه که سازمان سنجش منتشر کرده رو خلاصه شو برات نوشتم. بخون تا بدونی معدلت چطوری قراره توی ترازت تاثیر ذاره:

بر اساس مصوبات چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخه ۹۷/۰۸/۱۴ درخصوص میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ بشرح زیر می باشد:

الف- دیپلم نظام جدید (دوازدهمی ها): تاثیر معدل حداکثر ۳۰ درصد و به صورت مثبت.

تذکر: مبنای محاسبه معدل، نمره امتحانات نهایی و کشوری می باشد نه نمره مستمر یا امتحانات داخلی مدارس.

ب- دیپلمه های سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷ (نظام قبلی): نمرات امتحانات نهایی دیپلم حداکثر ۲۵ درصد تاثیر مثبت، و نمرات امتحانات نهایی پیشدانشگاهی حداکثر ۵ درصد تاثیر مثبت.

تذکر: مبنای محاسبه معدل، نمره امتحانات نهایی و کشوری می باشد نه نمره مستمر یا امتحانات داخلی مدارس.

سوال: منظور از تاثیر مثبت چیست؟

پاسخ: تراز هر درس با توجه به میانگین وزنی تراز کنکور آن درس و تراز نمره امتحان نهایی آن درس محاسبه می شود. در روش “تاثیر مثبت” درصورتی که تراز کنکور آن درس بالاتر از تراز نمره آن درس باشد، تراز نمره آن درس اعمال نشده و فقط تراز کنکور آن درس در نظر گرفته می شود.

داوطلبانی که نگرانی از بابت معدل پایین خود دارند می توانند با شرکت در آزمون های ترمیم معدل که از سوی آموزش و پرورش برگزار می شود معدل خود را ارتقا دهند.

در این لینک می توانید متن کامل مصوبات چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخه ۹۷/۰۸/۱۴ درخصوص میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و نحوه پذیرش را مشاهده نمایید. (مشاهده مصوبات)

اگه معدلت پایین هست نباید نگران باشی. چون معدل تاثیر مثبت داره. یعنی اگه کنکورتو خوب بدی فقط کنکورت در نظر گرفته میشه و معدل تاثیر نمی ذاره. یه راه دیگه هم اینه تو آزمون ترمیم معدل شرکت کنی. اگه نمره بالاتر از نمره کتبی دیپلمت آوردی نمره ای که بیشتر هست برات در نظر گرفته میشه. فقط یادت باشه یکبار می تونی تو آزمون ترمیم معدل شرکت کنی.

اطلاعات بیشتر درباره آزمون ترمیم معدل در کانال تلگرام سنجش یک به نشانی https://t.me/sanjesh1_mag

ترمیم معدل:

 • نحوه ی شرکت متقاضیان: مراجعه به یکی از مدارس بزرگسالان دولتی یک ماه قبل از امتحانات دی و خرداد
 • شرایط طرح:

الف ) در سه دوره دی، خرداد و شهریور این طرح اجره میشه، متقاضیان مجاز به شرکت فقط در یک دوره رو دارن.

ب ) دانش آموزان فقط تو همون منطقه ی فارغ التحصیلی مجاز به شرکت توی این طرح هستند.

ج ) نمرات جدید، جایگزین نمرات قبلی نمیشن و فقط برای اعمال در نتیجه کنکور به سازمان مربوطه فرستاده میشه.

د ) بین دو نمره ی قبلی و جدید، نمره ی بالاتر لحاظ میشه.

تذکر

 1. هر دانش آموز میتونه برای تمامی دروسش توی این طرح شرکت کنه.
 2. طرح ترمیم معدل ویژه ی نمرات سال سوم هستش.
 3. هزینه ی شرکت در این طرح برای هر درس ۲۰ هزار تومن هست که ممکنه بر حسب منطقه این مبلغ اندکی کم و زیاد بشه.

محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد

تماس با ما ۰۲۱۸۸۲۴۸۸۲۶
تماس با ما ۰۲۱۸۸۲۴۸۸۲۶
ساعت کاری: ۹ الی ۱۹:۳۰
مشاوره حضوری و تلفنی

مطالب نامرتبط

نمایندگی تعمیرات بوش در تهران

بوش یکی از محبوب ترین برندهای لوازم خانگی در ایران است و کیفیت، ظرافت و شهرت بوش، آن را در بین تمامی برندها متمایز ساخته است. برای استفاده کنندگان از محصولات بوش ضروری است تا با تعمیرگاه های مجاز این برند آشنا باشند تا درصورت بروز هرگونه مشکل از خدمات گارانتی این برند استفاده نموده و یا درصورت اتمام مدت زمان گارانتی، از تعمیرکاران متخصص و قطعات اورجینال استفاده نمایند. استفاده از قطعات تقلبی ممکن است بطور موقت خرابی دستگاه را رفع نماید اما به مرور زمان مجددا معیوب شده و یا به بخش های دیگر نیز آسیب وارد می نماید. شما عزیزان می توانید با کلیک بر روی نمایندگی تعمیرات بوش ، لیست نمایندگی های مجاز فروش و خدمات بوش در تهران را مشاهده نمایید. این نمایندگی ها، نمایندگی های اصلی بوش می باشند و در بخش تعمیرات از قطعات اورجینال استفاده نموده و خدمات آنها دارای گارانتی می باشد. همچنین تمامی خدمات مطابق تعرفه اتحادیه بوده و فاکتور رسمی ارائه می گردد.

نمایندگی تعمیرات بوش

[تعداد: 5    میانگین: 4.2/5]